AKP’li Canikli’den Altılı Masa’ya: Onların uzmanlık alanı fitne, senaryo ve en yakın dostlarına hileler yapmaktır

AK Parti Genel Lider Yardımcısı Nurettin Canikli, Altılı Masa’ya ait olarak, “Onların uzmanlık alanı fitne, senaryo ve en yakın arkadaşına, dostuna, birlikte kader birliği yaptığını sav ettiği arkadaşlarına, dostlarına hileler yapmaktır” dedi.

Yeni devirde ülke olarak çok farklı bir pozisyonda olunacağını belirten Canikli, ülke olarak dünyanın en saygın ve güçlü ülkeleri ortasında yer alacak sürecin başlangıcında olduklarını söz etti.

“Senaryo yazmakla meşguller”

Türkiye’yi her vakit ileriye götürecek partinin AK Parti olduğunu söyleyen Canikli, Altılı Masa’yı eleştirerek, şunları kaydetti:

“Bugün, hala yalnızca olağan olmayan sistemlerle senaryolarla kendi ortalarında şahsî uğraşın ötesine geçemeyen yahut bunun ötesinde fikir üretemeyen, bütün hayalleri ve senaryoları yalnızca gelecekte idaresine gelmeyi umdukları hükümette daha çok güç kullanmayı, yetki kullanmayı, imkanı ele geçirmeyi hedefleyecek formda kendi arkadaşlarına ortaklarına senaryo yazmakla meşguller. Bütün mesai ve beyinleri buna yönlendiriyorlar. Bu anlayış ve birikimden mutlaka bu ülkeye hizmet çıkmaz.

Türkiye’yi yeni yüzyıla taşıyacak kararların alınması, üretimlerin ortaya konulması, hayata geçilmesi hiçbir vakit beklenemez. Zira onların uzmanlık alanı fitne, senaryo ve en yakın arkadaşına, dostuna birlikte kader birliği yaptığını sav ettiği arkadaşlarına, dostlarına hileler yapmaktır. Bizim uzmanlık alanımız da bu milletin hayallerini gerçeğe dönüştürecek hizmetleri hayata geçirmek. Ortadaki fark budur.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir