Biden’dan yılbaşı öncesi 6 eski hükümlüye özel af

Beyaz Saray’dan yapılan yazılı açıklamaya nazaran, Biden, geçmişte uyuşturucu ticaretinden mahpus yatan 66 yaşındaki Gary Parks Davis ve 50 yaşındaki Edward Lincoln De Coito III, askerlik vazifesini ifa ederken uyuşturucu kullanmaktan hatalı bulunan 37 yaşındaki Vincente Ray Flores ve uyuşturucu yetiştirmek hedefiyle bir yeri kiraya veren 73 yaşındaki John Dix Nock’u affetti.

Biden’ın affettiği bireyler ortasında geçmişte kendisine şiddet uygulayan kocasını öldüren ve ikinci derece cinayetten karar giyen 80 yaşındaki Beverly Ann Ibn-Tamas ile vergi levhası bulundurmadan içki sattığı için mahpus yatan 77 yaşındaki Charlie Byrnes Jackson da yer aldı.

Amerikan Anayasası’na nazaran liderler, karar giyen bireylerin hatalarını itiraf etmeleri, cezalarını tamamladıktan sonra toplumla kaynaşarak düzgün örnek olmaları üzerine uygun görülen hatalılar için af yetkisine sahip.

Söz konusu af sayesinde, muhakkak cürümlerden karar giymiş ve cezasını tamamlamış bireylerin hayatlarının devamında silah ruhsatı alma, meslek sahibi olma üzere birtakım uygar haklarda önlerine çıkan pürüzler kalkıyor. (AA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir