Erdoğan İzmir’de Millet İttifakı’nı hedef aldı: Böyle masa olur mu?

İZMİR – Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Lideri Recep Tayyip Erdoğan’ın, 14 Mayıs seçimleri kapsamında İzmir’de miting düzenliyor. Lakin saat 15.00’te başlaması beklenen mitingin, 16.00’da başlayacağı bildirildi. Gecikmeli de olsa Erdoğan, miting konuşmasına başladı.

MEYDANA ÇIKAN ORTA YOLLAR KAPATILDI

Gündoğdu Meydanı’nda düzenlenecek miting öncesi polisin Alsancak’taki ağır tedbiri dikkat çekti. Birçok noktada yollar trafiğe kapatılırken, Alsancak’a çıkan güzergahların tamamına resmi ve sivil polis takımları yerleştirildi. Meydana çıkan orta sokaklar ise polis barikatları ile kapatıldı. Tekrar kordonda polis barikatları ile ablukaya alındı.

Miting öncesi, polis barikatları pek çok noktaya yerleşitirildi.

ALSANCAK’A VAPUR ULAŞIMI DURDURULDU

Öte yandan İzmir Valiliği, Erdoğan’ın mitingi gerekçesiyle Alsancak İskelesi’nin kapalı olacağını duyurdu. İZDENİZ’den yapılan açıklamada, İzmir Valiliği tarafından alınan emniyet önlemleri kapsamında seferlerin Pasaport İskelesi’nden devam edeceği belirtilerek, ”29 Nisan Cumartesi ve 01 Mayıs Pazartesi, İzmir Valiliği tarafından alınan emniyet önlemleri kapsamında, Alsancak İskelesi 08.00—20.00 saatleri ortasında kapalı olacaktır. Belirlenen saatler ortasındaki seferlere Pasaport İskelesi’nden devam edilecektir. Belirtilen tarihlerde, alınan ve alınabilecek olan emniyet önlemleri nedeniyle yaşanabilecek gecikme/iptal üzere aksiliklerin en az düzeyde kalmasının sağlanması gayesiyle gerekli tüm düzenlemeler planlanmıştır” denildi.

ÇEVRE VİLAYETLERDEN OTOBÜSLERLE GELDİLER

Hazırlıkları AK Parti İzmir Vilayet Teşkilatı tarafından yapılan miting için İzmir’in ilçeleri başta olmak üzere birçok vilayetten otobüs kaldırılması dikkat çekti. İstanbul ve farklı vilayetlerin plakalarının yer aldığı otobüsler mitinge katılacakları alana getirildi. Yine sokaklara AK Parti ve MHP flamaları asılırken, Alsancak Gar’a Erdoğan’ın fotoğrafı bulunan pankart asıldı.

ERDOĞAN: BU TÜRLÜ MASA OLUR MU?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gecikmeli başlayan AK Parti’nin İzmir mitinginde açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bay bay Kemal bulduğu herkese bir cumhurbaşkanlığı yardımcılığı armağan etti, bu türlü devlet yönetilir mi? Bu millet, bu mükemmel iştirak sana yürü Kemal demeyecek. Bu masa o denli bir masa ki, görünürdeki 7 ayağının hepsi de birbirine dolaşmış durumda. Birinin söylediğini öteki yalanlıyor. Bu türlü masa olur mu?” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları:

GENÇLİK KİMİNLE YÜRÜYECEĞİNİ BİLİYOR: Sevgili İzmirliler, başımızın tacı değerli hanımefendiler, değerli gençler, bedelli kardeşlerim sizleri en kalbi hislerimle hasretle muhabbetle selamlıyorum. Son birkaç gündür doktor tavsiyesiyle programlarıma katılamamıştım. Ankara’dan canlı temas ile katıldığımız programlar oldu. TEKNOFEST’te İstanbul Yeşilköy’de bugün 360 bin bireyle bir aradaydık. Zira gençlik kiminle nasıl yürüyeceğini düzgün biliyor.

BAY BAY KEMAL: Biz 21 yıldır ülkemizi Dadaloğlu’ndan aldığımız ilhamla yürüyerek bu günlere geldik. Vesayetin tehditlerinden korkmadık. Terör örgütünün taarruzlarından ürkmedik. Bay bay Kemal üzere onların uzantılarıyla gidip görüşmeler yapmadık. Kandil’in parlamentodaki temsilcileriyle sanki bay bay Kemal kapalı kapılar gerisinde ne görüştü, bir açıklasana. İzmir’e bu türlü birisi yakışıyor mu ya? Bu seçim, 14 Mayıs bay bay Kemal’i uğurlama seçimi olmalı. Bunu yapmaya hazır mıyız? Süper kalabalığı görünce size inanıyorum. İzmir kararını vermiş.

Konuşuyor, diyor ki İzmir daha uygununa layık. Hakikat. Pekala İzmir’in büyükşehir belediyesi sende, her yağmurda İzmir ne hale geliyor… İzmir’e AK Parti’nin getirdikleri ortadayken bu türlü nankörlük olur mu ya? İstanbul’dan İzmir’e 7 buçuk saatte geliyorduk, artık 3 saat 15 dakika. Şurada Manisa İzmir ortası o geçitler neydi? Açtık mı yolları? Bütün bu yolları açan biziz. Menderes Havalimanı’nı İzmir’e kim yaptı? İzmir’e bu yakışırdı. Stadyumları yaptık mı? Daha güzeline layık diyorsun ya… Ne varsa yaptık, yapacağız. Diyor ki daha uygununa layık. Biz ne gerekiyorsa yaptık bay bay Kemal. Sen İzmir’i çöpten çukurdan kurtaramadın.

TCG Anadolu Alsancak Limanı’na geliyor. Gezmeyi ihmal etmeyin. Son haftayı buraya ayırdık. Dedik ki finali burada yapalım. Türkiye Yüzyılı’nı kimler kuracak, siz… Gençler Türkiye Yüzyılı’nı kurmaya hazırlanın.

BU O DENLİ BİR MASA Kİ, 7 AYAĞI BİRBİRİNE DOLAŞTI: Bakın 7’li masa değil ha 9’lu masa olarak arz eyledi. Bu masadan ne çıkar. Bay bay Kemal bulduğu herkese bir cumhurbaşkanlığı yardımcılığı ikram etti, bu türlü devlet yönetilir mi? Bu millet, bu süper iştirak sana yürü Kemal demeyecek. Bu masa o denli bir masa ki, görünürdeki 7 ayağının hepsi de birbirine dolaşmış durumda. Birinin söylediğini öteki yalanlıyor. Bu türlü masa olur mu? Hangi masada bu türlü eğri ayaklar olur. Biri HDP’ye kelam verildiğini söylüyor. Öteki inkar ediyor. Kandil ne diyor, oyumuz Kılıçdaroğlu’na. Terör örgütünün ele başları orada. İzmir, Kandil’e evet der mi? Bunun en hoş karşılığını 14 Mayıs’ta verecek.

BU MİLLETİN AİLE KURUMU SAĞLAMDIR: Tefecilerden 300 milyar dolar bulduk çabucak getireceğim diyor. Bıktık bu palavralardan bulduysan bu parayı al getir, getirdin de niçin getirdin mi dedik. Vereceksen Merkez Bankası’na başka bankalara ver lakin palavra söyleme. Bunlar esrar, eroin kaçakçısı. Onlardan aldıkları parayı buraya getirecekmiş, yok bu türlü bir şey. Bunların hayatı palavra.

Bu milletin aile kurumu sağlamdır, Bu milletten LGBT’ci çıkmaz. Bunların her biri farklı telden çalıyor. Şahsen kendilerinin kumar masası dedikleri masa, rulet masası çıktı. Nerede duracakları muhakkak değil. Bu türlü çarpık çurpuk ayaklı bir masa olur mu?

Bu ülkede köken, mezhep siyaseti yüzünden yaşanan acıların tekrar etmemesi için kaç sessiz ihtilali hayata geçirdik. Ülkemizin zelzele tehdidi altındaki kentlerimizden olan İzmir’in kentsel dönüşümünü tamamlayacak olan da biziz, bunlardan bir şey olmaz.

(DUVAR)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir