Fiona Kasırgası’nda ölü sayısı 8’e yükseldi

Fiona Kasırgası, geçen pazar günü Porto Riko’yu vurduktan sonra Dominik Cumhuriyeti ile Turks ve Caicos Adaları’na ulaşmasının akabinde kategori 4 kasırga düzeyine ulaştı.

Porto Riko İsimli Tıp Enstitüsü Müdürü Doktor Maria Conte Miller tarafından yapılan açıklamada, Porto Riko ve Dominik Cumhuriyeti’nde kasırga sonucu en az 8 kişinin hayatını kaybettiği aktarıldı. Miller ayrıyeten, hayatını kaybedenler ortasında kasırgada kapanan yollar nedeniyle hastaneye yetiştirilemeyen 4 aylık bir bebeğin bulunduğunu söyledi.

KUZEYE İLERLEMEYE DEVAM EDİYOR

ABD Ulusal Kasırga Merkezi’nden yapılan açıklamaya nazaran saatte 215 kilometre süratle esen rüzgarla birlikte kuzeye hakikat ilerlemeye devam eden Fiona Kasırgası’nın yarın Bermuda Adaları’na, Cuma günü de Kanada’nın doğu kıyılarına ulaşacağı varsayım ediliyor.

Fiona Kasırgası Porto Riko, Dominik Cumhuriyeti ile Turks ve Caicos Adaları’nda sel ve toprak kaymalarına neden olurken Porto Riko’da ülkenin büyük kısmında elektrik ve su kesintilerine yol açmıştı. Nüfusu 3 milyonun üzerindeki ada ülkesinin büyük bir kesitinde hala elektrik hizmetinin sağlanamadığı belirtiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir