Karadeniz Bölgesi’ndeki selden etkilenen işletmelere 300 bin liralık acil destek kredisi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dün kabine toplantısının akabinde açıkladığı Karadeniz Bölgesi’ndeki sel felaketinden etkilen afetzedelere yönelik “Acil Takviye Kredisi”nin detayları muhakkak oldu.

KOSGEB, Karadeniz Bölgesi’nde meydana gelen ağır yağış ve su baskınlarından etkilenen Amasya, Samsun, Sinop ve Kastamonu’daki KOBİ’lerin muhtaçlıklarını karşılayarak, faaliyetlerine süratle dönmesi emeliyle Acil Takviye Kredisi Programı uygulayacak.

İşletmelerin acil gereksinimlerine yönelik 300 bin liraya kadar kullanacakları kredinin kar hissesi ve faizinin tamamı KOSGEB tarafından karşılanacak.

KOBİ’ler, birinci 12 ayı ödemesiz olmak üzere toplam 36 ay vadeli, sıfır faizli kredi kullanabilecek. Ayrıyeten, kredi müracaat sürecinde teminat düşüncesi yaşayan işletmelere, Kredi Garanti Fonu teminat sağlayacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kabine toplantısı sonrası açıkladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dünkü Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplantısının akabinde Samsun, Amasya, Sinop ve Kastamonu’daki sel felaketinden etkilenen işletmeler için KOSGEB’in Acil Dayanak Kredisi Programı başlattığını söylemişti.

Erdoğan, sel felaketinden hayatları olumsuz etkilenen vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini iletmişti.

Afet ve Acil Durum İdaresi Başkanlığı ve ilgili kurumların, ziyan gören yolların onarılmasından öteki problemlerin giderilmesine kadar her türlü çalışmayı sürdürdüğünü belirten Erdoğan,

“KOSGEB tarafından devreye aldığımız acil dayanak kredisi ile afetzede iş yerlerimizin yanında oluyoruz”

ifadelerini kullanmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir