Sony, Microsoft’un Activision Blizzard’ı satın alması halinde PlayStation 6 bilgilerini paylaşmayacak

Microsoft’un oyun geliştirici firma olan Activision Blizzard’ı satın alma sürecinin yankıları hala devam ediyor.

EĞER SATILIRSA ACTIVISION İLE DONANIMSAL BİLGİLER PAYLAŞILMAYACAK

Son olarak Sony tarafından yapılan açıklamada PlayStation’ın CEO’su Jim Ryan, şu anda Microsoft’un satın almak için mahkemede gayret ettiği Activision Blizzard’a PlayStation 6 hakkında “son derece hassas” bilgileri Xbox’a ilişkin bir şirkete vermek istemediklerini belirtti.

Ayrıca Ryan, Sony’nin direkt bir rakibe ilişkin bir şirketin bu bilgilere erişme rsikini göze alamayacağını söyledi ve bir sonraki konsoluyla ilgili kapalı detayları artık paylaşamayacağı için oyun geliştirme sürecinin kesintiye uğrayacağını belirtti.

Buna nazaran şayet Microsoft geliştirici firma Activision Blizzard’ı satın alırsa belkide artık PlayStation konsolu için oyun geliştiremeyebilir.

1 YIL EVVELDEN DONANIM BİLGİLERİ PAYLAŞILIYOR

Sony, her ne kadar kullanıcılar ile paylaşmasa da, yeni konsolu çıkarmadan en az 1 yıl evvel yeni sistem için hazırlayabilmeleri ismine evvelden oyun geliştiriciler ile görüşmeler yapıyor ve donanım bilgilerini paylaşıyor

ASIL SAVAŞ SONY VE MICROSOFT ARASINDA

The Verge’ün haberine nazaran, Microsoft’un değerli Xbox yöneticileri ise bugün federal mahkemede Federal Ticaret Komitesi’ne karşı şirketin Activision Blizzard’ı 68,7 milyar dolarlık satın alma teklifini savunacak. Temmuz ayının birinci iki haftasında bu dev mutabakatın olup olmayacağı netleşecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir