Ünlü yıldız genç yaşta ölmüştü: Yıllar önce geçirdiği kilo verme ameliyatı hayatını elinden aldı

OTOPSİ RAPORU AÇIKLANDI
O birinci periyotta vefatın şoku yaşandığı için bu beklenmedik kaybın üzerinde çok fazla durulmamıştı. Babası üzere müzik ve sinema dünyasında isim yapan yıldızın kalp durması nedeniyle öldüğü belirtilmişti.

Aradan geçen vaktin akabinde kalp durmasına neden olan sorun açıklandı. Bu durum ise sözün tam manasıyla şoke edecek tipten. 

Bu kelamını ettiğimiz kişi, rock müziğin efsanesi Elvis Presley’in, kendisiyle birebir alanda meslek yapan kızı Lisa Marie Presley. 

Bu yılın ocak ayında, 54 yaşındaki yıldız kötüleşip hastaneye kaldırılmış, fakat yapılan bütün müdahalelere karşın kurtarılamayarak hayatını kaybetmişti.

YILLAR EVVEL GEÇİRDİĞİ OPERASYON HAYATINI ELİNDEN ALDI: Lisa Marie Presley’in vefatına, yıllar evvel geçirdiği kilo verme operasyonunun uzun vadeli bir komplikasyonu olan ince bağırsak tıkanıklığı yol açtı otopsi raporuna nazaran. 

Lisa Marie Presley’e yapılan otopsinin sonucu açıklandı ve yıldızın vefat nedeni de ortaya çıktı.

Los Angeles İsimli Tıp Kurumu’nun hazırladığı rapora nazaran Lisa Marie Presley, ince bağırsak tıkanıklığı nedeniyle hayata veda etti.

Bu tıkanıklığa ise birkaç yıl evvel geçirdiği bariatrik operasyonun yani kilo verme ameliyatının neden olduğu ortaya çıktı.

Yani bir diğer deyişle Lisa Marie’nin vefatına, bir müddet evvel kilosunu denetim etme hedefiyle geçirdiği operasyondan kaynaklanan bir komplikasyon neden odu.

İlk anda Lisa Marie Presley’in vefat nedeninin kalp durması olduğu söylenmişti. Ama bu kalp durmasının nedeninin bağırsak tıkanıklığı olduğu bilgisi otopsi raporunda yer aldı.

Adli tıp raporunda bu tıp bir ameliyatın bu türlü uzun vadeli komplikasyonları olabileceği belirtildi.

UZMAN DOKTOR ANLATTI: California’da görevi acil servis hekimine nazaran ince bağırsak tıkanıklığından kaynaklanan vefatlar ender görülüyor. 

California, Burbank’taki Providence Saint Joseph Tıp Merkezi’nde vazifeli acil servis doktoruAngelique Campen, CBS’e yaptığı değerlendirmede, ince bağırsak tıkanıklığından kaynaklanan ölümlerin ender olduğunu söyledi.

Uzmana nazaran birçok hadisede bu çeşit hastalar önemli karın ağrıları yaşadıkları için hastaneye götürülüp tedavi altına alınırlar. Lisa Marie Presley’in hayata veda ettiği gün karın ağrısı yaşadığı da o periyotta belirtilmişti. 

Bu ortada yapılan otopside Presley’in kanında terapötik düzeyde yani tedavide kullanılan seviyede kırmızı reçeteyle satılan bir ağrı esici ve bir ölçü da opioid bağımlılığını tedavi etmek için kullanılan husus bulunduğu bilgisi de otopsi raporunda yer aldı.  

Lisa Marie Presley 12 Ocak’ta Los Angeles’ta hayata eda etmişti.

HAREKETLİ BİR HAYAT YAŞADI: Kendisi de genç yaşta hayata veda eden Elvis Presley’in tek kızı yaşadığı hareketli hayatla da gündemdeydi. 

Rock müziğin efsanesi Elvis Pesley ile Priscilla Presley’in tek çocuğu olan Lisa Marie hareketli bir hayat yaşadı.

1988 ile 1994 ortasında birinci evliliğini yaptığı Danny Keough’dan Riley ve Benjamin isminde iki çocuğu dünyaya geldi,. Benjamin 2020 yılında canına kyıdı.

1994 ile 96 ortasında Michael Jackson, 2002 ile 2004 ortasında Nicolas Cage ve 2006 ile 202f ortasında Michael Lockwood ile evli kaldı.

54 yaşında ölen Marie Lisa Presley, Elvis Presley ile Priscilla Presley’in tek çocuğuydu. 

Lisa Marie Presley, oğlu Benjamin’i şimdi 27 yaşındayken kaybetmiş ve acıların en büyüğünü yaşamıştı. 

Lisa Marie Presley, bir devir nitekim de kilo sorunu yaşamıştı. Otopsi raporuna nazaran bu sorunu çözmek için başvurduğu bariatrik cerrahi yıllar sonra onun hayatını elinden aldı.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir