Van’da âşıklar şenliği düzenlendi

VAN (İGFA) – Âşıklık geleneğini devam ettirmek gayesiyle düzenlenen ‘Âşıklar Şenliği’ Vanlılara unutulmaz bir gece yaşattı. Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Lider Vekili Ozan Balcı’nın iştirakiyle gerçekleştirilen programda âşıklar birbirinden hoş türkü ve ezgiler seslendirdi.

Van Devlet Tiyatrosu’nda düzenlenen şenlikte, Âşık Bayram Denizoğlu, Âşık Selahattin Dündar, Âşık Temel Turabi, Ozan Âşık Ahmet Poyrazoğlu, Âşık Mehmet Çağlari, Âşık Kazım Gülle, Âşık Muhlis Denizer ve Âşık Rahim Sağlam birbirinden hoş türküler söyledi.

Ustalıklarını ön plana çıkarmak için atışan âşıklar, birbirinden hoş diyaloglarla iştirakçilere keyifli anlar yaşattı.

Konser sonrası âşıklara çiçek verip teşekkür eden Vali ve Büyükşehir Belediye Lider Vekili Ozan Balcı, “Âşıkları vilayetimizde ağırlamaktan büyük memnunluk duydum. Âşıklarımız milletimizin ruhunu, kimliğini, temsil edeler. Onlar yalnızca insanların, toplulukların değil milletlerin, devletlerin, acılarını ıstıraplarını, memnunluklarını, kahramanlıklarını kalpten, yürekten terennüm eden sanatkarlardır. Siz âşıklar, adalet, güzellik, hoşluk merhamet üzere hislerin yaygınlaşması için Allah’a edilen bir duayı terennüm ediyorsunuz” dedi.

Program âşıklara çiçek takdimi ve çekilen fotoğraflarla sona erdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir