Zafer Partisi’nin ‘Uyan Erzurum, hırsız var’ pankartı kaldırıldı

Zafer Partisi, “Yerli ve ulusal Escobar” pankartının akabinde dün ikinci bir kriz yaşadı. Zafer Partisi, kabahat örgütü başkanı Sedat Peker’in gündeme getirdiği ve yargıya taşınan rüşvet ağı argümanlarını protesto için pankart hazırladı.

Zafer Partisi Erzurum vilayet binası ile kentin üç yerine asılan pankartta, “180 milyon dolar nerede? Çaldıklarınızın hesabını vereceksiniz. Uyan Erzurum, hırsız var” sözlerine yer verildi. Vilayet başkanlığı hariç kentin üç yerine asılan pankartlar kısa müddet içinde kaldırıldı. Zafer Partisi Erzurum Vilayet Lideri Abdulhamit Uzun, yaşananları Cumhuriyet’e anlattı.

Uzun, polisin tekrar geldiğini ve pankartın kaldırılmasını istediklerini lisana getirerek “Mahkeme ve savcılık kararı olmadan pankartımızı indirmeyeceğimizi belirttik” ifadelerini kullandı. Zafer Partisi Genel Lideri Ümit Özdağ da pankartların indirilmesine reaksiyon göstererek toplumsal medyada, “Hırsızları engellemesi gereken polis, hırsızlığın duyulmasını engellemeye çalışıyor” paylaşımında bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir